Menu

kokardki

moje myśli , jak listy,zebrane w pakieciki i zawiązane wstążką...

Wiatr...

13drzwi

P6030629_3

 jak zwykle po deszczu, toczyłam walkę z chwastami.Wciśnięta między magnolią, purpurowym perukowcem, ostrokrzewem i piwoniami krzaczastymi dzielnie wyrywałam chwasty, szykując miejsce dla nowo kupionych żurawek. Wreszcie skończyłam. Wyprostowałam ścierpnięte od kucania kolana, uśmiechnęłam się zadowolona z siebie i ruszyłam po moje nowe żurawki. Na ścieżce wyciągnęłam ręce i przeciągnęłam się. Świat jest piękny a najpiękniejszy jest mój ogród wyszeptałam i wtedy powiał wiatr. Objął mnie w pasie, wplątał we włosy, muskając moją twarz, usta. Przymknęłam oczy i zjawiłeś się ty. Byłeś ciepłym delikatnym wiatrem, który trzymał mnie w objęciach, delikatnie pieszcząc pocałunkami.

13drzwi

IMG_4722

w łóżku z kawą słucham jak pada deszcz i mam słodkiego lenia, i jest mi dobrze. Wczoraj posadziłam nowo zakupione rośliny, przesadziłam liliowce a dziś deszcz pomaga się rośliną zadomowić w nowym miejscu. Dawno tu nie byłam, nie pisałam ale ogród mnie wessał w siebie:) Wiosna była zimna, jednak dla mnie to był dobry czas, na pracę w ogrodzie, tworzyłam nowe rabatki, przesadzałam, przycinałam a gdy wreszcie przyszły ciepłe dni z radością patrzyłam jak moja praca przynosi zamierzone efekty.

ogród...

13drzwi

P4010246

Dzień był piękny, spędziłam go w ogrodzie, wzięłam się za wycinanie starych pędów powojnika i róż pnących. Zrobiłam dużo i wyglądam jakbym stoczyła bój z rozzłoszczonym kociakiem:) Podrapane mam ręce i nawet twarz bo jedna z nieznośnych gałęzi trzepnęła mnie w twarz:) ale nic to, najważniejsze, że ogród budzi się do życia po zimowym uśpieniu a wraz z nim budzę się i ja. Gdy skończyłam zmagania z pnączami i odsłoniła się duża część pergoli,ukazał się rozpaczliwy widok. Myślałam, że uda mi się pergolę naprawić i pomalować aby posłużyła przez następne lata. Niestety jej stan jest gorszy niż przypuszczałam i zastanawiam się czy warto ją reanimować czy może kupić coś nowego. Pracę w ogrodzie zakończyłam wypiciem herbaty w altance, wprawdzie zamiast kwiatów jest w niej masa pustych doniczek, ale po obcięciu krzewów które ją bardzo zacieniały, zrobiła się taka roześmiana słońcem. Piłam herbatę a słońce muskało mnie po policzkach, przymknęłam oczy i wsłuchałam się w coraz gwarniejszy śpiew ptaków...

życie jest piękne...

zakręcona...

13drzwi

P7050677_2

wreszcie słońce, temperatura w dzień na plusie i zaczynam czuć wiosnę :) W doniczkach zaczęło się zielenić. Wypuściły pierwsze nieśmiałe listki wysiane heliotropy i pietruszka , cebulki kwiatków też wypuściły listki zrobiło się zielono. W ogrodzie mimo zlodowaciałego pancerza śniegu rośliny jakby zaczęły się budzić z uśpienia gałązki krzewów nabierają miłych radosnych kolorów a pąki są coraz grubsze. Tak to już czas zabrać się za cięcie. Wiosna to piękna pora roku ale bardzo pracowita dla tych co mają ogród:)

na zdjęciu heliotrop - ma cudny waniliowy zapach :)

...

13drzwi

IMG_9697_32

Często tak jest, że jakieś usłyszane słowa, wydarzenia, które zobaczyliśmy powodują natłok myśli, zastanawiamy się, jak my byśmy się zachowali? Wydaje mi się, że na takie pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny i każda sytuacja chociaż taka sama jest inna i dopiero gdy się znajdziemy bezpośrednio w danej sytuacji podejmujemy naszą decyzję. Czy jest słuszna? To nigdy nie jest pewne. Nieraz tracimy coś aby odzyskać spokój, odkładamy coś na później, bo wydaje się, że to może poczekać, zapominamy aby przypomniało się goryczą, że zapomnieliśmy, odrzucamy myśląc, że to nie odpowiedni czas, że będzie inny lepszy, a nie wszystko nadchodzi drugi raz, niektóre rzeczy zdarzają się tylko raz i nie ma drugiej szansy. Niektórzy mówią, że marzenia się spełniają i to jest prawda, ale nie zawsze w tej formie w jakiej byśmy sobie życzyli i nie zawsze w tym czasie kiedy tego oczekujemy.

© kokardki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci